Хасрат Арджюменд

Доктор, Постдок (Монреаль), PhD, MPhil, MSc, PGDEL, MA, MBA, Президент-засновник та директор програм, Інститут Грасрутс, Канада, Старший науковий співробітник з правових питань, Центр міжнародного сталого розвитку, Канада, Виконавчий та керуючий редактор, Grassroots Journals, Канада.

Доктор Хасрат Арджюменд – президент-засновник та директор програм Інституту Грасрутс, Монреаль (Канада). Він також пов’язаний (на почесних посадах) як старший науковий співробітник з правових питань Центру міжнародного права сталого розвитку (CISDL), Монреаль (Канада). Він є виконавчим та керуючим редактором журналів Grassroots (5 журналів), виданих Інститутом Грасрутс у партнерстві з різними університетами, включаючи Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. За освітою він здобув ступінь докторантури в Університеті Монреаль Факулте де Дройт, Квебек (Канада) з аграрного/екологічного права, кандидат наук з міжнародного екологічного управління, диплом з екологічного права, магістр природничих наук, магістр державного управління, Диплом MBA та бакалавра з біології. Крім того, він пройшов курси підвищення кваліфікації у Великобританії, Швеції, Таїланді, Росії, Індії, Нідерландах та США.

Професійно він володіє 29-річним досвідом досліджень, навчання, польових дій та організаційного менеджменту, що має справу з багатопрофільними сферами навколишнього середовища, природних ресурсів, управління, розвитку та прав корінних народів. В минулому він працював, серед іншого, асистентом кафедри (природні ресурси та екологічний менеджмент) в Ефіопському університеті державної служби в Аддіс-Абебі, декан/старший. Менеджер сільського коледжу FES Prakriti Karyashala (Раджастанський кампус, Індія), виконавчий директор Grassroots India Trust, директор проекту за підтримки ЄС проекту IEUPC, старший співробітник програми Товариства спільних досліджень в Азії, науковий співробітник NCHSE, біолог Інституту дикої природи м. Індія (уряд Індії), науковий співробітник CCV у WWF-Індія. Більше 15 років він працював як відвідувач/запрошений факультет у кількох інститутах Індії та Європи, окрім того, що був консультантом провідних неурядових організацій. Маючи невід’ємну здатність еволюціонувати, будувати та розвивати інституції, він виступав у ролі керівника кількох орієнтованих на людей ініціатив та форумів, а пізніше розробив системи після завершення процесу інституціоналізації. Крім того, він був стипендіатом Mitacs Elevate 2017-20 в Канаді, стипендіатом Співдружності 2007 в Англії та стипендіатом із соціального впливу 2008-10 у Мумбаї, крім того, що був лауреатом Премії правових досліджень CISDL 2019, Премії ЮНЕСКО-Веньхуй за освітні інновації 2010 (Азіатсько-Тихоокеанський регіон), Золоту медаль Голови 1997-98 рр. У галузі управління природними ресурсами MRM, США Меморіальна стипендія Чарльза Еванса Х’юза 2007 р. Та С. Дж. Стипендія Jindal Trust 1990-91. Він має робочу експозицію у половині географії Індії та робочу/навчальну діяльність у Східній Африці, Південній Азії, Південно-Східній Азії, Скандинавії, Західній Європі, Східній Європі, Україні та Канаді. На його рахунку близько 190 публікацій різного типу.

Його поточні сфери наукових та ділових інтересів включають екосистеми пасовищних та засобів до існування пасовищ; Закони та управління пасовищами; Агроекологія; Управління природними ресурсами; Ресурсні права корінного населення; Аграрні закони та політика; Політика та управління водними ресурсами.