Беата Фарачик

Міжнародно визнана експертка / юристка з прав людини та бізнесу з майже 20-річним професійним досвідом. Її сфери експертизи охоплюють права людини, права людини та бізнес (BHR), корпоративну соціальну відповідальність (КСВ), міжнародне публічне право, внутрішню та зовнішню політику ЄС із захисту громадянського суспільства та прав людини.

Беата має ступінь магістра права, LLM у галузі прав людини та права інтелектуальної власності та магістра міжнародних відносин, а також дослідження у галузі прав людини та бізнесу для отримання PhD в Університеті Ексетера, Великобританія.

На цей час пані Фарачик очолює Польський інститут прав людини та бізнесу (PIHRB) – незалежний експертний центр з питань прав людини та бізнесу, трудового права та відносин, соціальних конфліктів та залучення зацікавлених сторін. Вона є співзасновницею Інституту та очолює його Раду. Беата також координує роботу Коаліції спостерігачів з КСВ у Польщі та бере участь на загальнодержавній основі в роботі міжвідомчої Ради з питань сталого розвитку та КСВ (допоміжний орган Міністра фінансів та регіонального розвитку).

Професійний досвід Беати Фарачик охоплює роботу у громадянському секторі (Польський інститут з прав людини та бізнесу, Інститут Аллерханда, Польща; NSPCC, Великобританія), для уряду (Старший експерт з прав людини Міністерства юстиції, Польща; Міністерство закордонних справ – COHOM Focal під час польського головування, системи кримінального правосуддя, Великобританія) та юридичного сектору (SKS Legal Advisors). Як консультантка вона працювала для Європейського Парламенту, Данського інституту з прав людини, Міністерства закордонних справ Польщі, Міністерства закордонних справ Нідерландів тощо. Вона також була членом проєктних команд, які здійснювали проєкти, пов’язані з бізнесом і прав людини, зокрема, Orange Polska, SOMO / OECD Watch, МЗС Нідерландів, Норвезьке агентство гарантій експортних кредитів, Експортний кредит Норвегія, Банк BNP Paribas, Глобальна мережа розвитку тощо.

Її останні проєкти (2019-2020 рр.) включали проєкт “Цінність поваги” Shift, поліпшення доступу до засобів правового захисту в Центральній та Східній Європі, проєкт, який фінансується Horizon2020, координований Університетом в Осло, аналіз законодавства ЄС для підтримки розробки інструментарію для бізнесу щодо запобігання примусової праці в ланцюгах поставок (HEUNI), та як співавторка брифінгу щодо обов’язкового human rights due diligence для Європейського Парламенту.

Беата викладала як запрошена викладачка, зокрема, у Бергенському університеті, Віслюському університеті, Академії Леона Коміньського (програма для керівників Orange Polska), Варшавському університеті, Університеті Жешув. Є зовнішньою експерткою Форуму відповідального бізнесу (Польща), Global Compact Network Poland.