Штучний інтелект та відкриті дані

Сателітний захід
Центр права, етики та цифрових технологій Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого за підтримки Міністерства цифрової трансформації України запрошує до участі у дискусії “Штучний інтелект і відкриті дані”.
 
Штучний інтелект та відкриті дані – багатообіцяючі технологічні досягнення і потужні анатітичні інструменти. З 2015 по 2020 рік використання штучного інтелекту в деяких бізнес-секторах зросло на 270%. Світовий ринок штучного інтелекту у наступні п’ять років за різними оцінками складатиме від 190,6 до 327,5 мільярдів доларів США.
За даними звіту “Економічний вплив відкритих даних: можливості для створення вартості в Європі” обсяг ринку відкритих даних оцінюється у 184 млрд євро у 2019 році, і прогнозується, що він досягне обсягу між 199,51 та 334,21 млрд євро у 2025 році.
Рівень зрілості сфери відкритих даних в Україні дорівнює 84% за результатами рейтингу відкритих даних Open Data Maturity Report 2020. Ми прямуємо до 100% державних послуг онлайн і відкритого уряду.
Вражаючі дані, чи не так?
 
Наша дискусія присвячена таким питанням:
 
 • Що таке штучний інтелект? Що таке відкриті дані? Які можливості відкриває їх використання?
 • Чи є ризики у їх використанні? Як їх подолати?
 • Який вплив штучний інтелект та відкриті дані мають на суспільство?
 • Як відкриті дані сприяють прозорості, громадському контролю над урядами та розвитку бізнесу?
 • Чи замінить штучний інтелект людину у виробництві, управлінні та наданні послуг? Чи успішні “штучні” юристи?
 • Як поєднання штучного інтелекту та відкритих даних сприятиме цифровій трансформації? Які виклики є на шляху цифрової трансформації?
 • Яке майбутнє на нас чекає у зв’язку з розвитком штучного інтелекту та відкритих даних?
 
Дискусія розрахована на широку аудиторію.
Мова – українська.

 

Організатори:

Центр права, етики та цифрових технологій Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

 

За підтримки:

Міністерства цифрової трансформації України

 

22 вересня 2021 року
11.00 - 13.00
5 зала ЦК
Реєстрація учасників на захід у форматі Zoom
Безкоштовно

СПІКЕРИ

Яніна Любива

Експерт Міністерства цифрової трансформації України з відкритих даних. Яніна є провідною тренеркою освітніх курсів, присвячених відкритим даним і застосуванню відкритих даних в юридичній практиці.

Роман Радейко

CEO “OnlineLawSchool”, кандидат юридичних наук, доцент. Роман є співзасновником Асоціації докторів філософії України та організатором щорічної конференції “ІТ право: проблеми і перспективи розвитку в Україні”, Роман є автором науково-популярного блогу та численних публікацій, присвячених проблемам ІТ-права, формалізації у праві, регулюванню соціальних мереж, блокчейну та штучного інтелекту.

Петро Сухорольський

Кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародної інформації Інституту прикладної математики та фундаментальних наук Національного університету “Львівька політехніка”. Петро є експертом World Futures Studies Federation. Петро є автором книги “Основи футурології” (2021), а також численних публікації, присвячених правам людини у цифрову еру, поводженню з даними та непрямих ризиків, які несуть цифрові технології.

Денис Іванов

Керівник експертної групи Впровадження, підтримки та моніторингу якості надання електронних послуг Міністерства цифрової трансформації України. Засновник та автор блогу «Future Law School». Співзасновник спільноти інноваційних юристів «Kyiv Legal Hackers». Співавтор/продюсер освітніх серіалів «Цифрові юристи» (2020), «Цифрові юристи 2.0» (2021). Кандидат юридичних наук.

модератор

Юлія Размєтаєва

Керівниця Центру права, етики та цифрових технологій Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, кандидатка юридичних наук, доцентка. Юлія є авторкою книг “Права людини як фундаментальна цінність громадянського суспільства” (2013) та “Доктрина і практика захисту прав людини” (2018), а також численних публікацій, присвячених правам людини у цифрову епоху, переваг та недоліків технологій і відповідних викликів для […]

Заповніть форму для завершення реєстрації

  Form is deprecated, please cotact the webmaster to upgrade this form.

  Дякуємо за реєстрацію!

  Шановний/-a колего!

  Дякуємо за реєстрацію на сайті V Харківського міжнародного юридичного форуму. Будемо раді Вашій участі та чекаємо на зустріч у вересні!

  Протягом тижня Ви отримаєте повідомлення на вказану адресу електронної пошти з офіційним запрошенням та додатковою інформацією.

  З повагою,
  Співголова оргкомітету Форуму
  Ректор НЮУ імені Ярослава Мудрого
  А.П. Гетьман