Європейське регулювання ринку криптовалют: імплементація в Україні

Панельна дискусія

ПАНЕЛЬНА ДИСКУСІЯ

«ЄВРОПЕЙСЬКЕ РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ КРИПТОВАЛЮТ: ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ В УКРАЇНІ»

 

29 вересня 2023

 

Партнери заходу: Європейська Комісія, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Університет Центрального Ланкаширу, Кіпр (UCLan Cyprus)

 

 

 

20 квітня парламент Євросоюзу проголосував за законопроєкт щодо комплексного загальноєвропейського регулювання криптоіндустрії (MiCA). Саме тому питання європейського регулювання ринку криптовалют та подальша імплементація в Україні є на сьогодні одним із ключових запитань.

Врегулювання обороту віртуальних валют у правовій площині є складним процесом і потребує комплексного підходу та розгляду різних позицій. Європа є досить активною у дослідженнях та розробках, що ґрунтуються на технології блокчейн, тому важливо обмінюватися досвідом для того, щоб виробити єдині підходи для України.

На заході увагу буде приділено обговоренню зокрема таких питань: регулювання криптоактивів на регіональному, національному та міжнародному рівнях.

Також учасники презентують сертифікатну програму, яка реалізується в рамках Програми ЄС Еразмус+.

Захід проводиться Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого у партнерстві з Національною академією правових наук; ця подія також є частиною проекту Жана Моне «Європейське регулювання ринку криптовалют: імплементація в Україні», 01126839 – ERCM – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH, що фінансується Європейським Союзом. Однак висловлені погляди та думки належать лише авторам і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Європейського виконавчого агентства з питань освіти і культури (EACEA). Ні Європейський Союз, ні орган, що надає гранти, не можуть нести за них відповідальності.

Funded by the European Union. Views and opinions expressed are however those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Education and Culture Executive Agency (EACEA). Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible for them.

29 вересня 2023
11.00 - 14.00
Онлайн
Реєстрація учасників на захід у форматі Zoom
Безкоштовно

СПІКЕРИ

Крістіна Тверезовська

Крістіна ТВЕРЕЗОВСЬКА, координаторка проєкту ERASMUS-JMO-2023, аспірантка кафедри конституційного права України, членкиня Консультаційної ради з питань регулювання віртуальних активів при Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку, радниця практики технологій та електронних комунікацій компанії Bona Lex.

Тема виступу: ''Презентація гранту та майбутньої сертифікатної програми''

Дарʼя Халькевич

Дарʼя ХАЛЬКЕВИЧ, асистентка проєкту ERASMUS-JMO-2023. Дар’я працювала комунікаційною менеджеркою в центрі підтримки підприємців Дія.Бізнес в Харкові.

Гундарс Островскіс

Гундарс Островскіс є керівником відділу цифрових фінансів Генерального директорату Європейської комісії з питань фінансової стабільності, фінансових послуг і союзу ринків капіталу. Він бере участь в аналітичній роботі щодо криптоактивів, включаючи децентралізовані фінанси та цифрові валюти центрального банку, а також очолює політичну роботу підрозділу щодо відкритих фінансів. Гундарс має великий досвід економічного аналізу різноманітних політичних документів […]

Тема виступу: ''MiCA: поточні правила гри''

Юрій Бойко

Юрій БОЙКО, член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), відповідає за питання віртуальних активів, пенсійного забезпечення, діяльність інституційних інвесторів, IT-напрямок та інформаційну політику. Працював керівником брокерського напрямку міжнародної інвестиційної групи SigmaBleyzer, де розпочав свою кар’єру у 1997 році помічником юриста. Потім був директором інвестиційної компанії «ТЕКТ». З 2010 по 2015 рік обіймав […]

Тема виступу: ''Імплементація норм Європейського регламенту MiCA в українське законодавство: виклики та можливості''

Олена Браннетті

Старший юрисконсульт юридичного відділу Європейського управління з цінних паперів і ринків (ESMA) Олена Браннетті приєдналася до ESMA у 2012 році та працює в юридичному відділі на посаді старшого юрисконсульта, займаючись питаннями фінансових інновацій, сталого фінансування, обміну даними та корпоративної звітності. В ESMA Олена також працювала над наглядом за кредитно-рейтинговими агентствами та торговими репозиторіями, приділяючи особливу […]

Тема виступу: ''Правила MiCA та роль Європейського управління з цінних паперів і ринків в їхній реалізації''

Марі-Лійс Кукк

Марі-Лійс КУКК, керівник відділу інновацій Естонського управління фінансового нагляду та санації.

Тема виступу: ''Перспективи впровадження стандартів MiCA в Естонії''

Аквіле Юркайтите

Юристка у Литві, яка спеціалізується на фінтех, блокчейні та ICO, банківській справі, платежах, фінансуванні, дотриманні нормативних вимог та корпоративних питаннях. Викладач права фінансових технологій юридичного факультету Вільнюського університету.

Тема виступу: ''MiCAR: ключові поняття та вплив на поточних гравців крипторинку''

Євгеніюс Мілюкас

Єксперт з регулювання фінансових послуг і викладач, який спеціалізується на інвестиційних послугах і фінтех. Він є викладачем регулювання фінансових послуг в Університеті Миколаса Ромеріса та захистив докторську дисертацію в галузі регулювання краудфандингу. Він також старший юрист юридичної фірми Wallless (Литва).

Тема виступу: ''MiCAR: нова категорія активів та регулювання ринку фінансових послуг''

Анатолій Гулей

Анатолій ГУЛЕЙ, професор, доктор економічних наук, доцент, експерт у Науково-консультативній раді при Державній податковій службі України, співголова Експертної Ради в НБУ, голова наглядової ради в Західноукраїнському національному університеті, голова правління Української міжбанківської валютної біржі.

Тема виступу: ''Цифрові гроші''

Марі Таціу

Юрист у галузі корпоративного та фінансового права, викладач корпоративного та фінансового права в Університеті Центрального Ланкаширу на Кіпрі (UCLan Cyprus).

Тема виступу: ''На що очікувати після прийняття Регламенту щодо криптовалют в ЄС MiCA? Перспектива Кіпру.''

Сергій Брояков

Доктор філософії, асистент кафедри податкового права, експерт проєкту ERASMUS-JMO-2023, член Консультаційної ради з питань регулювання віртуальних активів при Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку, радник податкової та бухгалтерської практики компанії Bona Lex.

Тема виступу: ''Підходи країн-членів ЄС до оподаткування операцій із криптовалютами: що можна запозичити Україні?''

Альбіна Савінова

Альбіна САВІНОВА, адвокат, керівник практики вирішення спорів компанії Bona Lex, аспірантка кафедри податкового права, переможниця конкурсу наукових робіт з питань захисту, реалізації та охорони прав людини.

Тема виступу: ''Концепція віртуальних активів (криптоактивів) на шляху до уніфікації підходів: цивільно-правовий та податково-правовий аспект''

Роман Крохмаль

Роман КРОХМАЛЬ, юрист, студент, переможець International Cross Examination Moot, Всеукраїнського Антикорупційного Муткорту, лауреат стипендії Президента України, двічі лауреат стипендії Верховної Ради України.

Тема виступу: ''Концепція віртуальних активів (криптоактивів) на шляху до уніфікації підходів: цивільно-правовий та податково-правовий аспект''

МОДЕРАТОР

Євген Смичок

Євген СМИЧОК, доцент кафедри податкового права, доктор юридичних наук, головний експерт проєкту ERASMUS-JMO-2023, член Консультаційної ради з питань регулювання віртуальних активів при Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку, керуючий партнер компанії Bona Lex.

Заповніть форму для завершення реєстрації

    Form is deprecated, please contact the webmaster to upgrade this form.

    Дякуємо за реєстрацію!

    Шановний/-a колего!

    Дякуємо за реєстрацію на сайті VII Харківського міжнародного юридичного форуму. Будемо раді Вашій участі та чекаємо на зустріч у вересні!

    Протягом тижня Ви отримаєте повідомлення на вказану адресу електронної пошти з офіційним запрошенням та додатковою інформацією.

    З повагою,
    Співголова оргкомітету Форуму
    Ректор НЮУ імені Ярослава Мудрого
    А.П. Гетьман