Олена Уварова

Кандидатка юридичних наук, доцентка кафедри теорії та філософії права, голова Міжнародної лабораторії бізнесу і прав людини Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, голова Центру підтримки проєктів і досліджень Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Олена є випускницею Fulbright Visiting Scholar Program в University of Utah, Tanner Center for Human Rights, Salt Lake City, UT 2019-2020.

Олена Уварова є авторкою понад 80 наукових праць з теорії права, прав людини, гендерної рівності, антидискримінаційної політики, бізнесу та прав людини. З 2014 року вона входить до редакційної колегії журналу “Філософія права та загальної теорії права” (EBSCO Publishing). Серед її завершених проектів: “Сприяння правам людини та гендерній рівності в Україні шляхом впровадження міжнародно-правових документів”, “Моніторинг судових рішень щодо дискримінації за ознакою статі”, “Толерантність в пост-конфліктних суспільствах ” та ін.

У 2017 р. вона була експертною лідеркою проекту Університету “Зобов’язання бізнесу у сфері прав людини: досвід країн V4 та країн Балтії в Україні” за підтримки Міжнародного Вишеградського фонду та Міністерства закордонних справ Нідерландів. У 2018 р. – координаторкою проекту “Бізнес та права людини (навчальна програма для студентів юридичних наук)”.

Олена Уварова брала участь як експертка на запрошення Робочої групи Конституційної Комісії з прав людини в рамках офіційних обговорень розділу II “Права людини” Конституції України щодо антидискримінаційних правил,  була національною консультанткою Проекту Ради Європи «Покращення доступу жінок до правосуддя», національною консультанткою проекту UN Women Ukraine «CEDAW in Action!», експерткою низки інших проектів. Є тренеркою практичного курсу з верховенства права, членкинею Робочої групи з питань жінок та гендерних реалій у регіоні ОБСЄ. Олена входить до правління  Глобальної асоціації дослідників у сфері з бізнесу та прав людини.