Штучний інтелект, дискримінація та прогнозування

Воркшоп + презентація нового Center of Excellence

 

Час: 14.00 – 16.00 за Київським часом (13.00 – 15.00 CET)

Робоча мова – англійська

 

Центр права, етики та цифрових технологій Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого за підтримки CEU Democracy Institute (DI) у Будапешті запрошує взяти участь у семінарі “ШІ, дискримінація та прогнозування”. Ця подія була частково спонсорована Фондом Центральноєвропейського університету Будапешта (CEUBPF). Представлені тут презентації представляють ідеї доповідачів і не обов’язково відображають погляди CEUBPF.

Штучний інтелект все більше проникає в усі сфери життя, як приватного, так і публічного. Алгоритмічні інструменти, здається, володіють серйозною прогностичною силою, сприймаються як точні та безсторонні. У той же час є багато сумнівів з приводу експансії штучного інтелекту, повязаних з такими наслідками їх впровадження та розгортання, як дискримінація несправедливість, ерозія демократичних процедур. Глибокі зміни у індивідуальному та суспільному досвіді, особливо ті, що стосуються мислення, прийняття рішень та свободи діяти, також виникають під впливом алгоритмізації. Зрештою, усе це ставить під загрозу цінності, що ми поділяємо.

Для обговорення цих проблем ми ініціюємо дискусію в межах воркшопу з штучного інтелекту, дискримінації та прогнозування.

На заході також буде представлено новий проект, Центр Досконалості Жан Моне, “Європейські фундаментальні цінності у цифрову еру”.

4 жовтня 2022 року
14.00 - 16.00
Онлайн
Реєстрація учасників на захід у форматі Zoom
Безкоштовно

СПІКЕРИ

Юлія Размєтаєва

Кандидатка юридичних наук, керівниця Центру права, етики та цифрових технологій та доцентка кафедри прав людини та юридичної методології Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (Україна) та запрошена дослідниця в Уппсальському університеті (Швеція). Вона є авторкою книг “Права людини як фундаментальна цінність громадянського суспільства” (2013) та “Доктрина і практика захисту прав людини” (2018), а також авторкою […]

Тема виступу: ''Передбачувані для алгоритмів і дискриміновані ними''

Петро Сухорольський

Кандидат юридичних наук, доцент кафедри політології та міжнародних відносин (Інститут гуманітарних та соціальних наук, Національний університет “Львівська політехніка”, Україна). Він є автором книги “Основи футурології” (2021), а також численних публікації, присвячених правам людини у цифрову еру, захисту даних, викликам інформаційного суспільства. Петро є повним членом World Futures Studies Federation. Його дослідження зосереджені на впливі інформаційних […]

Тема виступу: ''Архітектура стеження та першопричини дискримінації в кіберпросторі''

Наталія Філатова-Білоус

Кандидатка юридичних наук, доцентка кафедри цивільного судочинства, арбітражу та міжнародного приватного правата провідна спеціалістка Центру права, етики та цифрових технологій Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (Україна). Вона є авторкою публікацій з приватно-правових проблем впровадження технологій, у тому числі алгоритмічних. З 2022 року вона є головою Міждисциплінарного дослідницького хабу з європейських фундаментальних цінностей і цифровізації […]

Тема виступу: ''Алгоритми та модерація контенту в умовах війни: виклики та загрози''

Хартіні Саріпан

Докторка наук, професорка Університету Технологій МАRА (Малайзія). Вона є авторкою публікацій, присвячених юридичному статусу роботів, наслідкам предиктивних алгоритмів, проблемам конфіденційності та цифрового підпису. Хартіні є головною дослідницею кількох проектів про чесність, прозорість і технології. Сфера її експертизи та досліджень включає кіберправо, технологічне право та право штучного інтелекту.

Тема виступу: ''ШІ та екологічна сталість: можливості й виклики''

МОДЕРАТОР

Юлія Размєтаєва

Кандидатка юридичних наук, керівниця Центру права, етики та цифрових технологій та доцентка кафедри прав людини та юридичної методології Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (Україна) та запрошена дослідниця в Уппсальському університеті (Швеція). Вона є авторкою книг “Права людини як фундаментальна цінність громадянського суспільства” (2013) та “Доктрина і практика захисту прав людини” (2018), а також авторкою […]

Заповніть форму для завершення реєстрації

    Form is deprecated, please contact the webmaster to upgrade this form.

    Дякуємо за реєстрацію!

    Шановний/-a колего!

    Дякуємо за реєстрацію на сайті VIII Харківського міжнародного юридичного форуму. Будемо раді Вашій участі та чекаємо на зустріч у вересні!

    Протягом тижня Ви отримаєте повідомлення на вказану адресу електронної пошти з офіційним запрошенням та додатковою інформацією.

    З повагою,
    Співголова оргкомітету Форуму
    Ректор НЮУ імені Ярослава Мудрого
    А.П. Гетьман