Право і відкрита наука: нормативна рамка відкритої науки і принципи відкритої науки у правничих дослідженнях

Круглий стіл

«ПРАВО І ВІДКРИТА НАУКА: нормативна рамка відкритої науки і принципи відкритої науки у правничих дослідженнях»

 

Захід проводиться у рамках Проєкту Open4UA (Відкрита наука для української системи вищої освіти, 101129085, ERASMUS-EDU-2023-CBHE-STRAND-3). Проєкт має на меті сприяння національній реформі у сфері відкритої науки (Open Science) та розробку механізмів оцінювання наукових досліджень. Ціль – підвищити доступність наукових результатів для професійної спільноти, здобувачів освіти та широкого загалу, а також забезпечити валідність в оцінюванні якості наукових досліджень відповідно до стандартів європейського освітнього та дослідницького середовища.

Захід включатиме дві частини: перша частина буде присвячена реформуванню національного законодавства для упровадження принципів відкритої науки і нової метрики оцінювання наукових досліджень. У рамках цієї частини, зокрема, команда Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого презентує до обговорення результати аналізу національного законодавства на предмет його відповідності європейським стандартам у галузі відкритої науки і оцінювання досліджень.

Друга частина буде присвячена кращим практикам імплементації принципів відкритої науки у правничих дослідженнях, а також викликам на шляху до їх упровадження.

Захід проводиться за фінансової підтримки Європейського Союзу. Погляди та думки, висловлені під час заходу, належать виключно автору(ам) і не обов’язково відображають позицію Європейського Союзу або Європейського агентства з питань освіти і культури (ЕАСЕА). Ані Європейський Союз, ані EACEA не несуть за них відповідальності.

 

 

Дата: 24 вересня 2024 року

Робочі мови: українська, англійська (синхронний переклад)

Частина перша 10:00 – 13-00 «Нормативна рамка відкритої науки» (Модератори – Дмитро Лученко, Богдан Карнаух)

Частина друга 13:30 – 15:30 «Принципи відкритої науки у правничих дослідженнях» (Модератор – Тетяна Коломоєць)

Цільова аудиторія: науковці вітчизняних та зарубіжних правничих шкіл, юристи-практики, аспіранти, студенти, представники органів державної влади, правоохоронних органів, професійних правничих громадських організацій.

 

Посилання:
https://us02web.zoom.us/j/83921716187?pwd=o6mCfg5dvPG3o3etHU8sZBEKDDOOs7.1
Ідентифікатор: 839 2171 6187
Пароль: 466493

 

YOUTUBE ТРАНСЛЯЦІЯ

 

РЕЄСТРАЦІЯ НА ЗАХІД

24 вересня 2024
10.00 - 16.00
Онлайн
Реєстрація учасників на захід у форматі Zoom
Безкоштовно

Частина перша «Нормативна рамка відкритої науки»

ВСТУПНЕ СЛОВО

Дмитро Лученко

Проректор з наукової роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор, керівник робочої групи Університету в рамках Проєкту Open4UA «Відкрита наука для української системи вищої освіти».

СПІКЕРИ

Наталія Філатова-Білоус

Кандидатка юридичних наук, доцентка кафедри цивільного судочинства, арбітражу та міжнародного приватного правата провідна спеціалістка Центру права, етики та цифрових технологій Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (Україна). Вона є авторкою публікацій з приватно-правових проблем впровадження технологій, у тому числі алгоритмічних. З 2022 року вона є головою Міждисциплінарного дослідницького хабу з європейських фундаментальних цінностей і цифровізації […]

Тема виступу: ''Правове забезпечення відкритого доступу до наукових результатів та науково-технічної інформації''

Андрій Євков

Кандидат юридичних наук, старший викладач кафедри цивільно-правової політики, права інтелектуальної власності та інновацій, член робочої групи Проєкту Open4UA «Відкрита наука для української системи вищої освіти».

Тема виступу: ''Авторське право та OPEN SCIENCE: перспективи реформування та адаптації законодавства України''

Богдан Карнаух

Кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, спів-директор спільної магістерської програми “European and International Business Law”. Автор понад 80 наукових публікацій, серед яких монографії, науково-практичні коментарі до Цивільного кодексу України, статті в зарубіжних і вітчизняних фахових виданнях. Сфера наукових інтересів – договірне та деліктне право. У жовтні 2020 брав […]

Тема виступу: ''Правове регулювання оцінювання наукових досліджень у відповідності із принципами Відкритої науки''

Інеса Шуміло

Кандидатка юридичних наук, доцентка кафедри цивільного судочинства, арбітражу та міжнародного приватного права, членкиня робочої групи Проєкту Open4UA «Відкрита наука для української системи вищої освіти».

Тема виступу: ''Вплив політики Open Science на дослідницьку інфраструктуру України в умовах війни та повоєнного відновлення''

Тетяна Цувіна

Докторка юридичних наук, завідувачка кафедри цивільного судочинства, арбітражу та міжнародного приватного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, керівниця Центру медіації та альтернативного вирішення спорів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Кваліфікована юристка, яка спеціалізується в галузі цивільного процесу та альтернативних способів вирішення спорів (ADR), має науковий та практичний досвід, у тому числі адвокатської та […]

Тема виступу: ''Академічна доброчесність: правове регулювання та виклики в контексті OPEN SCIENCE''

Григорій Мозолевич

Генеральний директор Директорату розвитку науки Міністерства освіти і науки України.

Тема виступу: ''Державна політика щодо впровадження принципів відкритої науки в Україні''

Олександр Березко

Кандидат технічних наук, доцент кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка», координатор Проєкту Open4UA «Відкрита наука для української системи вищої освіти».

Тема виступу: ''Європейські стандарти Відкритої науки''

МОДЕРАТОР

Дмитро Лученко

Проректор з наукової роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор, керівник робочої групи Університету в рамках Проєкту Open4UA «Відкрита наука для української системи вищої освіти».

Частина друга: «Принципи відкритої науки у правничих дослідженнях»

СПІКЕРИ

Олена Агапова

PhD, Вчений секретар НД Центру незалежної судової експертизи МЮУ, запрошений провідний дослідник Ризького університету імені Страдиня (Україна).

Тема виступу: ''Відкрита наука: українсько-латвійська найкраща практика у галузі права''

Каріна Палкова

Доцент, кандидат філософських наук, декан факультету соціальних наук, експерт Латвійської наукової ради з соціальних наук – право, науковий редактор міжнародного наукового юридичного журналу «Socrates», колишній член Європейської асоціації медичного права, Всесвітньої асоціації медичного права та Європейської асоціації штучного інтелекту (Латвія).

Єгор Назимко

Доктор юридичних наук, професор, майор поліції, перший проректор Донецького державного університету внутрішніх справ (Україна).

Тема виступу: ''Проєкт OPTIMA (Відкриті практики, прозорість та доброчесність для сучасної вищої школи): досвід Донецького державного університету внутрішніх справ''

Вікторія Вороніна

Виконавчий Директор Центру безпекових досліджень «СЕНСС».

Андрій Захарченко

Завідувач науково-дослідної лабораторії публічної безпеки громад факультету №2 Донецького державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор.

Ганна Остапенко

Кандидат юридичних наук, доцентка, стипендіатка Британської Академії наук Університету Queen Mary University (Лондон, Велика Британія), координаторка напрямку Візія ГО «Прогресильні» (Україна).

Тема виступу: ''Практики впровадження принципів відкритої науки у правничих дослідженнях: досвід Великої Британії''

Марк Елліс

Доктор права, виконавчий директор Міжнародної асоціації юристів (IBA), ад’юнкт-професор юридичного коледжу Університету штату Флорида (Сполучене королівство Великої Британії та Північної Ірландії).

Тема виступу: ''Застосунок eyeWitness to Atrocities як інструмент забезпечення безбарєрності у використанні данних для відкритобю науки''

Надешта Джаякоді

Юридичний радник в організації eyeWitness to Atrocities, кваліфікована юристка в Австралії, бакалавр права (LLB) та бакалавр мистецтв (BA) від Університету технологій у Сіднеї, магістр права (LLM) з європейського та міжнародного права в галузі прав людини від Лейденського університету (Сполучене королівство Великої Британії та Північної Ірландії).

Дмитро Гладкий

Директор Адвокатського об’єднання “Дмитро Гладкий та Партнери» (Україна).

Олег Ярошенко

Доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, проректор з навчально-методичної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (Україна).

Тема виступу: ''Українсько-хорватські дослідницькі проєкти у галузі права – крок до європейського простору «Наука без кордонів»''

Марина Дей

Доктор філософії в галузі права (Ph.D), доцент, професор кафедри конституційного і адміністративного права Національного авіаційного університету (Україна).

Івана Кунда

Доктор, професор, заступник декана з наукової роботи юридичного факультету Університету Рієки (Хорватія).

Лючія Ругеррі

Доктор, професор юридичного факультету Університету Камеріно (Італія).

Іва Тухтан Гргіч

Доцент юридичного факультету Університету Рієки, президент Комітету із забезпечення та підвищення якості (Хорватія).

Деяна Голенко

Кандидат юридичних наук, доцент, доцент юридичного факультету Університету Рієки (Хорватія).

Ірина Сопілко

Доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України, професор кафедри конституційного і адміністративного права Юридичного факультету Національного авіаційного університету (Україна).

Тема виступу: ''Впровадження принципів відкритої науки в правничій школі Національного авіаційного університету (на прикладі міжнародного співробітництва із науковою спільнотою Португальської Республіки)''

Мануель Девід Массено

Доцент кафедри права та фахівець із захисту даних, старший науковий співробітник, член координаційного комітету лабораторії UbiNET Комп’ютерна безпека та кіберзлочинність IPBeja – Beja Politechnic, член EDEN – мережі експертів із захисту даних Європолу – Агенства Європейського Союзу зі співробітництва правоохоронних органів, член UMAU – Всесвітньої спілки сільськогосподарського та продовольчого законодавства (Португалія).

Тетяна Коломоєць

Докторка юридичних наук, професорка, Заслужений юрист України, Член-кореспондент Національної академії правових наук України, декан юридичного факультету Запорізького національного університету (Україна).

Тема виступу: ''Успішні кейси впровадження принципів відкритої науки у білатеріальних дослідницьких проєктах з права''

Стела Ботнару

Доктор філософії, доцент, заступник декана юридичного факультету Державного університету Молдови (Республіка Молдова).

Марсін Ожеховський

Габілітований доктор, професор НАС, професор Щецинського університету (Республіка Польща).

Віталій Вдовічен

Доктор юридичних наук, професор, декан юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (Україна).

Ігор Ковбас

Доктор юридичних наук, доцент, доцент кафедри публічного права юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (Україна).

Іван Торончук

Кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (Україна).

Павло Крайній

Кандидат юридичних наук, асистент кафедри публічного права, заступник декана юридичного факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (Україна).

Флоріан Ґеорґе

Адвокат, адвокат-резидент, юридичний факультет Університет Штефана чел Маре (Сучава, Румунія), Директор «Avanta Intermare Holdings», Великобританія.

МОДЕРАТОР

Тетяна Коломоєць

Докторка юридичних наук, професорка, Заслужений юрист України, Член-кореспондент Національної академії правових наук України, декан юридичного факультету Запорізького національного університету (Україна).

Дякуємо за реєстрацію!

Шановний/-a колего!

Дякуємо за реєстрацію на сайті VIII Харківського міжнародного юридичного форуму. Будемо раді Вашій участі та чекаємо на зустріч у вересні!

Протягом тижня Ви отримаєте повідомлення на вказану адресу електронної пошти з офіційним запрошенням та додатковою інформацією.

З повагою,
Співголова оргкомітету Форуму
Ректор НЮУ імені Ярослава Мудрого
А.П. Гетьман