Оксана Сенаторова
Українська юристка, що спеціалізується на міжнародному гуманітарному праві (МГП), міжнародному кримінальному праві (МКП), міжнародному праві прав людини (МППЛ) та перехідному правосудді. Вона є керівницею Дослідницького центру перехідного правосуддя (RCTJ) та доценткою кафедри міжнародного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Має 20-річний досвід викладання курсів міжнародного права, МГП, МКП та перехідного правосуддя. У 2020 році заснувала та очолила громадську організацію “Центр міжнародного гуманітарного права та перехідного правосуддя” для захисту та просування прав жертв збройних конфліктів. З червня 2023 року є радницею з правових та політичних питань міжнародної неурядової організації “Женевський заклик” (Geneva Call), Україна.
З 2019 року є членкинею Комісії з питань правової реформи при Президентові України (в рамках якої розробляється нормативно-правова база перехідного правосуддя), членкинею Консультативної ради при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини (Омбудсмен) та радницею Спеціальної доповіді Омбудсмена, координаторкою Робочої групи з питань захисту жертв збройних конфліктів Міжвідомчої комісії з імплементації норм МГП в Україні, експерткою Міжнародної ради з питань злочинів, скоєних під час збройних конфліктів, при Офісі Генерального Прокура, членкинею Методичної ради Національної школи суддів України. У 2006-2009 роках співпрацювала з Міністерством юстиції України над розробкою нормативно-правових актів, спрямованих на адаптацію законодавства України до acquis communautaire ЄС, з 2015 року в Комісії МГП над розробкою нормативно-правових актів з імплементації МГП та МППЛ.
З 2005 року є експерткою регіональних представництв МКЧХ, з 2021 року – рецензентом Коментаря МКЧХ до IV Женевської конвенції 1949 року. У 2021-2022 роках була експерткою Ради Європи, з лютого 2023 року є експерткою проєкту “Право-Justice” ЄС. У червні 2022 – травні 2023 року д-р Сенаторова була запрошеним науковим співробітником Робочої групи “Спостереження, документування та аналіз порушень прав людини, гуманітарного та міжнародного кримінального права на території України” в Інституті ім. Лейбніца. З березня 2022 року є співзасновницею Фундації “Соняшники”.
У 2022-2023 роках публікувалася на теми створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії, захисту жертв агресії, депортації дітей та шляхів притягнення до відповідальності за воєнні злочини, скоєні під час російсько-українського конфлікту.