Беата Фарачик

Співзасновник та голова правління Польського інституту прав людини та бізнесу. Провідний польський експерт з прав людини та бізнесу та корпоративної соціальної відповідальності (КСВ) з більш ніж 15-річним професійним досвідом роботи в державних, приватних та неурядових організаціях у різних країнах світу, у тому числі: Міністерство юстиції (Польща), Міністерство закордонних справ (Польща), Система кримінального правосуддя (Великобританія), Університет Ексетеру (Великобританія), Національне товариство із запобігання жорстокості щодо дітей (Великобританія) та нині Польський інститут прав людини та бізнесу.

Регулярно виступає на публічних заходах з актуальних питань бізнесу та прав людини. Виконувала консультаційні завдання, зокрема, для Європейського парламенту (розроблено два аналітичні дослідження щодо реалізації Керівних принципів ООН щодо бізнесу та прав людини та сприяння слуханням EP DROI з питань бізнесу та прав людини (2012-2014 рр., 2017 р.) з рекомендаціями, включеними до відповідних резолюцій Європейського Союзу щодо КСВ); для Датського інституту прав людини, Міністерства закордонних справ Польщі, Фонду Buy Responsibly та ін.

Проводить семінари для бізнесу, неурядових організацій та державних структур, в тому числі щодо реалізації Керівних принципів ООН щодо бізнесу та прав людини в політиці компаній. Співзасновник та координатор Коаліції зі спостереження за КСВ Польщі. Член Консультативної ради Amnesty International в Польщі, Ради 17 (бізнес-ініціатива, спрямована на впровадження SDGs у Польщі), міжвідомчого комітету зі сталого розвитку та КСВ, дорадчого органу Міністра інновацій та економічного розвитку (з 2018 р.) та його попередника, Міжвідомчого комітету з КСВ (2012-2015 рр.).

Зовнішній експерт у Форумі “Відмінник бізнесу” (2017) та “Мережі Глобального договору” в Польщі. Член Ініціативи BHRight щодо міждисциплінарних досліджень та навчання з бізнесу та прав людини.

Має ступінь магістра права та магістра міжнародних відносин / європейських справ Університету ім. Адама Міцкевича в Познані та LL.M. в галузі прав людини та інтелектуальної власності Інституту Рауля Валленберга, Лундського університету та Всесвітньої академії ВОІВ. До її компетенції відносяться: права людини та бізнес (BHR), корпоративна соціальна відповідальність (КСВ), міжнародне публічне право, внутрішня і зовнішня політика ЄС, активізація та захист громадянського суспільства / правозахисників. Автор публікацій за цими темами польською та англійською мовами.