Розвиток LegalTech та майбутнє професії юриста

Відкрита лекція

Ще 10 років тому сутність сфери лігалтех полягала, фактично, лише в базах даних нормативних актів. Таких баз було лише декілька, створення подібного продукту вимагало та досі вимагає великих капіталовкладень та значного часу. Компанії, які свого часу завоювали національний ринок баз даних нормативних актів, згодом перейшли до більш складних лігалтех продуктів, передусім до конструкторів документів. Але зараз з’являється багато відносно простих лігалтех стартапів, у яких у ролі співзасновників чи персоналу можуть виступати й молоді юристи. Останнім часом відбувається бурхливий розвиток, по суті, одночасно фінтеху та лігалтеху. Деякі продукти в них навіть є дуже схожими за ідеологією та архітектурою, тому про них доцільно говорити разом.

Раніше доволі великий прошарок юристів працював в сфері нескладних рутинних і стандартизованих послуг. Сучасні legal технології дозволяють автоматизувати ці послуги, що об’єктивно знижує попит на відповідних юристів. Насправді деякі великі українські банки зі значною кількістю судових позовів розпочали їхню автоматизацію ще 10 років тому, оскільки супровід таких позовів не потребує високої кваліфікації. Водночас спостерігається й зустрічний процес збільшення попиту на юристів в деяких сферах, передусім це стосується комплаєнсу, захисту персональних даних.

Під час лекції та подальшої відкритої дискусії буде проаналізована велика кількість успішних західних та українських legaltech стартапів. Наголос буде зроблений на тому, як legaltech може змінити ринок праці для юристів. На думку лектора, кількісна потреба в юристах в абсолютних цифрах дещо знизиться. Вимоги до навичок “живих юристів” зростуть, оскільки вони будуть потрібні лише для більш складного прошарку юридичної роботи, а прості операції виконуватимуть роботи. Нові умови потребуватимуть опанування юристами новими функцій і технологій, про які ми поговоримо. Це в однаковій мірі буде важливим для досягнення успіху незалежно від виду обраної юридичної кар’єри (публічна служба, приватні фірми, академічна кар’єра).

26 вересня 2018
12:00 - 13:30
1 година 30 хв.
Безкоштовно
Зал №11 Центрального корпусу НЮУ ім. Ярослава Мудрого, вул. Пушкінська, 77, м. Харків

Лектор

Кирило Молодико

Кандидат юридичних наук, радник юридичної групи LCF Law Group, Київ У 2000 році Кирило Молодико  отримав диплом спеціаліста в галузі права в Національній юридичній академії України ім. Ярослава Мудрого (м.Харків) з відзнакою. У 2008 році він закінчив магістерську програму з міжнародної економіки (з відзнакою) в Київському національному економічному університеті ім. Вадима Гетьмана, захистивши диплом з тематики розвитку […]

Дякуємо за реєстрацію!

Шановний/-a колего!

Дякуємо за реєстрацію на сайті ІІ Харківського міжнародного юридичного форуму. Будемо раді Вашій участі та чекаємо на зустріч у вересні!

Протягом тижня Ви отримаєте повідомлення на вказану адресу електронної пошти з офіційним запрошенням та додатковою інформацією.

З повагою,
Співголова оргкомітету Форуму
Ректор НЮУ імені Ярослава Мудрого
Академік НАН України В.Я. Тацій