Корпоративне право та інтелектуальна власність в умовах цифрової економіки

Панельна дискусія

Сучасні технічні досягнення впливають не лише на модернізацію технологій, а й на економіку, що зазнає стрімких змін в різних країнах світу. Становлення цифрової економіки чинить вплив на усталені інституції приватного права, які потребують відповідної адаптації. Передусім це стосується сфери корпоративного інвестування з формуванням адекватних правових механізмів для належного здійснення  прав учасників цих правовідносин.

Мета дискусії полягає у проведенні порівняльно-правового  аналізу досвіду країн ЄС та США у сфері регулювання здійснення та захисту корпоративних прав в умовах цифрового середовища, а також формулювання пропозицій щодо розробки концепції змін українського законодавства в цих сферах. 

Основні питання для обговорення

  • З’ясування напрямів впливу цифрової економіки на традиційні інститути приватного права
  • Огляд концептуальних змін у праві ЄС та США у напрямках регулювання корпоративних відносин
  • Визначення стратегічних засад реформування корпоративного права України
  • Проблеми судової практики вирішення корпоративних спорів
  • Правові засоби впливу на порушення корпоративних прав та підвищення ефективності відповідальності

25 вересня 2018 року
13:30 - 18:30
26 вересня 2018 року
9.00 - 18.00
Конференц-зал, 10 поверх НБК НЮУ ім. Ярослава Мудрого, вул. Пушкінська 84-А, м.Харків

Спікери

Сьорен Фріс Хенсен

Професор кафедри правознавства в Копенгагенській школі бізнесу, Данія. Викладач з європейського корпоративного права у Ризькій вищій школі права. Автор серії книг з датського корпоративного права. Входив до складу комітету з підготовки Закону Данії про компанії, який був прийнятий 2009 року.

Валентина Данішевська

Голова Верховного Суду.
У 1992 році почала працювати арбітром Арбітражного суду Запорізької області. Була суддею цього суду до 2001 року, розглядала справи про оскарження актів органів державної влади, корпоративні спори, банкрутство. Новообрана суддя Касаційного господарського суду Верховного Суду, утвореного після реформи 2016 року.

Інна Спасибо-Фатєєва

Доктор юридичних наук, професор кафедри цивільного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Автор великої кількості наукових робіт, присвячених проблемам корпоративного права, зокрема, проблемам регулювання корпоративних відносин в Україні, відповідальності посадових осіб компанії і її учасників тощо

Пітер Меггз

Професор Університету Іллінойсу, США. Закінчив Гарвардський коледж та юридичний факультет Гарвардського університету з відзнакою. Навчався в Ленінградському державному університеті (нині Санкт-Петербурзький державний університет), аспірантом, а пізніше працював асистентом в Російському дослідницькому центрі Гарвардського університету.

Віргініюс Біте

Професор, керівник Інституту приватного права юридичного факультету в Університеті Миколаса Ромеріса (м. Вільнюс, Литва). Є автором низки робіт у сфері торгового і корпоративного права, які, зокрема, стосуються проблем регулювання приватних (закритих) компаній, а також питань відповідальності директорів і акціонерів.

Чарльз К. Уайтхед

Професор бізнес-права у Корнельському університеті. Обіймав вищі посади у компаніях, що спеціалізуються на наданні фінансових послуг в Нью-Йорку, Лондоні і Токіо. В тому числі, обіймав посаду директора у Nomura Securities Inter­na­tional, Salomon Brothers і Citigroup. Професор Уайтхед є членом Американського інституту права, а також Американської Фундації Адвокатів. Також він є членом одного з комітетів при […]

Піотр Пініор

Завідувач кафедри комерційного права факультету права та адміністрування у Силезькому університеті, м. Катовіце, Польща. Заступник декана факультету права і адміністрування. Сфера наукових інтересів: корпорації і партнерства, договори щодо злиття і поглинення компаній, європейське корпоративне право, цивільне право Польщі. Автор понад 90 публікацій, які стосуються проблематики цивільного і корпоративного права.

Войчек Вирзиковскі

Доцент кафедри комерційного права факультету права і адміністрування в Силезькому університеті, м. Катовіце, Польща. Автор численних публікацій з цивільного і корпоративного права. Учасник багатьох національних і міжнародних наукових конференцій.

Сергій Глотов

Кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник Науково-дослідницького інституту интелектуальної власності Національної академії наук України, керівник лабораторії вивчення проблем авторського права й інновацій на цифрових ринках, адвокат.

Юрій Капіца

Директор Центру передачі технологій та інтелектуальної власності при НАН України, кандидат юридичних наук

Козо Ябе

Адвокат, патентний повірений, партнер YUASA and HARA (Токіо, Японія); Регіональний спів-віце-президент, TerraLex Group як всесвітня мережа бізнес-юристів (Майямі, Флорида, США); Професор, Університет Іллінойсу в Урбана-Шампейні (Іллінойс, США); Виконавчий член правління AIPPI Японія,Член правління Асоціації торговельних марок Японії та аудитор ALAI Японія; спів-віце-голова Центру юридичної освіти Японської федерації асоціацій юристів.

Максим Лібанов

Кандидат юридичних наук, член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України. Керівник Комітету з питань корпоративного управління та розвитку інструментів фондового ринку. Очолював підрозділ Комісії з питань стратегії розвитку ринків капіталу. Як директор департаменту він опікувався адаптацією профільного законодавства України до законодавства ЄС в рамках Угоди про Асоціацію.

Володимир Ігонін

Керівник практики корпоративного права / M&A, партнер ЮФ «Василь Кісіль і Партнери», Член Правління Професійної асоціації корпоративного управління. Член Ради Комітету АПУ з корпоративного права та фондового ринку.

Іларіон Томаров

Керівник практики інтелектуальної власності, радник ЮФ «Василь Кісіль і Партнери» Названий Chambers Europe 2017 визначним юристом  в сфері інтелектуальної власності і Legal 500 2017  – рекомендованим юристом у сфері інтелектуальної власності. Включений до переліку ТОП-100 найкращих юристів України 2017 року згідно зі спільним рейтингом “Юридичної газети” та “Фокусу”.

Опанас Карлін

Адвокат, партнер у юридичній компанії ESQUIRES

Координатори

Інна Спасибо-Фатєєва

Доктор юридичних наук, професор кафедри цивільного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Автор великої кількості наукових робіт, присвячених проблемам корпоративного права, зокрема, проблемам регулювання корпоративних відносин в Україні, відповідальності посадових осіб компанії і її учасників тощо

Олена Жилінкова

Кандидат юридичних наук, стипендіат програми імені  Фулбрайта (Університет Іллінойсу (Іллінойс, США); Коледж Вільяма та Мері (Вірджинія, США)). Лектор Всесвітньої Організації Інтелектуальної Власності (ВОІВ) та Університету Іллінойса, практик,  автор публікацій з права інтелектуальної власності.

Наталія Філатова

Кандидат юридичних наук, асистент кафедри цивільного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, адвокат. Автор понад 30 наукових праць, з-поміж яких декілька монографій.

n.yu.filatova@nlu.edu.ua

 

Заходи ІІ Харківського міжнародного юридичного форуму сертифіковані Національною асоціацією адвокатів України. Адвокати - учасники панельної дискусії отримають сертифікат, який відповідає вимогам про підвищення кваліфікації та 5 залікових балів за кожен день участі.

 

Дякуємо за реєстрацію!

Шановний/-a колего!

Дякуємо за реєстрацію на сайті ІІ Харківського міжнародного юридичного форуму. Будемо раді Вашій участі та чекаємо на зустріч у вересні!

Протягом тижня Ви отримаєте повідомлення на вказану адресу електронної пошти з офіційним запрошенням та додатковою інформацією.

З повагою,
Співголова оргкомітету Форуму
Ректор НЮУ імені Ярослава Мудрого
Академік НАН України В.Я. Тацій