ПАНЕЛЬНА ДИСКУСІЯ

Світ без корупції: міф чи реальність

 
Модератори
Раймундас Калєснікас, доктор юриичних наук, екс. Голова національного антикорупційного агентства Литви, професор юридичного факультету Казимира Симонявічюса
Олексій Ілляшенко, к.ю.н., заступник начальника управління з питань запобігання корупції та проведення люстрації Національної поліції України 

Роботу другої дискусійної панелі Форуму відкрили проректор з наукової роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Анатолій Гетьман, а також модератори заходу: заступник начальника управління з питань запобігання корупції та проведення люстрації Національної поліції України Олексій Ілляшенко та професор юридичного факультету Університету ім. Казиміра Симонявічуса, голова Національної антикорупційної асоціації Литви Раймундас Калєснікас.

Зокрема, проф. Анатолій Гетьман висловив сподівання, що такі події стануть традицією Університету: «Ми закладаємо фундамент проведення наукового заходу високого рівня, який буде мати важливе значення для нашої держави. Безумовно, Форум – знакова подія для всієї країни, і ми маємо запропонувати державним інституціям шляхи вирішення сучасних актуальних проблем».

До дискусії приєдналися представники національних антикорупційних інституцій і провідних громадських організацій, науковці з Лондонської школи економіки та політичних наук, Університету Ґрац, Таллінського технічного університету, Університету Вашингтона та Лі, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Інституту держави і права імені В. М. Корецького.

Роботу дискусійної панелі відкрив проф. Раймундас Калєснікас, який присвятив свою доповідь успішному досвіду побудови системи антикорупційних установ у Литві, механізмам їх ефективної взаємодії, а також факторам коливання світового Індексу сприйняття корупції.

Проф. Роксана Брату (Лондонська школа економіки та політичних наук) зосередила увагу на сучасних проблемах і викликах, що постають під час боротьби з корупцією, а також продемонструвала переваги і вказала недоліки досвіду антикорупційних установ Румунії.

На продовження обговорення найкращих зарубіжних моделей протидії корупції директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник розповів про основні успіхи та зосередився на перепонах у діяльності новоствореного антикорупційного органу, а також наголосив на необхідності створення незалежного та ефективного Антикорупційного суду, передбаченого чинним законодавством та міжнародними зобов’язаннями України.

Підсумовуючи результати дискусії, проф. Богдан Головкін, д.ю.н., завідувач кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого висловив сподівання, що дискусія, яка відбулася неодмінне вплине на модернізацію державної антикорупційної політики щодо Стратегії сталого розвитку «Україна-2020», сприятиме впровадженню позитивного досвіду запобігання корупції в Литві, Румунії і Естонії у національну систему.

Ключові спікери

  Артем Ситник, директор Національного антикорупційного бюро України
Ярослав Юрчишин, виконавчий директор «Transparency International Ukraine», Співголова Ради Реанімаційного Пакету Реформ
Роберт Сіверс, незалежний  експерт програми розвитку ООН, директор департаменту антикорупційного законодавства та з питань юстиції і безпеки Міністерства юстиції України
Михайло Буроменський, голова делегації України в GRECO, аудитор Національного антикорупційного бюро України, доктор юридичних наук, професор та член-кореспондент Національної академії правових наук України

 

Спікери

Томас С. Райс, PhD, професор – професор Університету імені Вашингтона та Лі (м. Лексінгтон, Вірджинія, США). Тема виступу «Прозорий та цілісний підхід до боротьби з корупцією»
Томас Крюссман, доктор права, професор – менеджер проекту з антикорупційної освіти у Кавказькому та Чорноморському регіонах за програмою імені Жана Моне, що підтримується Європейською комісією. Тема виступу: «Проблема корупції в спорті»
Роксана Брату, PhD – координатор Дослідницької Асоціації з глобальної та європейської антикорупційної політики, Школа слов’янських та східно-європейських студій Університетського коледжу Лондону (Велика Британія)
Магнус Оман, старший радник з питань політичних фінансів і Директор Регіонального бюро Європи Міжнародної фундації виборчих систем (IFES)
Танел Керікмяе, PhD, професор – директор Школи права Талліннського технологічного університету, професор Жана Моне, член робочої групи з верховенства права Академії Фольке Бернадотта (Естонія)
  Оксана Нестеренко, виконавчий директор Міждисциплінарного науково-освітнього центру протидії корупції в Україні Національного університету «Києво-Могилянська академія»