Круглий стіл

Збройний конфлікт в Україні та сучасні європейські і глобальні зміни

 МОДЕРАТОР
  
Брюно Ускіне – незалежний експерт з гуманітарних питань, заступник голови Московської делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста у 2014-2015 роках; працює у зонах конфліктів з 2003 року, очолював офіси МКЧХ у Лівії, Іраку, Пакистані в період ескалації військових конфліктів. 

З’ясування характеру збройного конфлікту в Україні (міжнародний чи неміжнародний) є важливим для визначення відповідних норм міжнародного гуманітарного права. В ході роботи круглого столу обговорювалася судова практика, доктринальні підходи щодо кваліфікації збройних конфліктів. Зокрема, аналізувалися тенденції до стирання відмінностей між міжнародними і неміжнародним збройними конфліктами, необідність запровадження інструментів захисту жертв збройного конфлікту в Україні, заходи боротьби з фінансуванням тероризму, проблеми модернізації методології доказування фінансування тероризму та по запровадження міжнародно-правової відповідальності за терористичну діяльність.

Науковці обговорили пріоритетні напрямки роботи в сфері модернізації наукових досліджень з проблематики права збройних конфліктів, питання модернізації методології освітньої діяльності в сфері міжнародного гуманітарного права та поширення знань і посилення поваги до міжнародного гуманітарного права з боку громадянського суспільства.

Модератором круглого столу виступив Брюно Ускіне – незалежний експерт міжнародних організацій в європейських країнах та США, що має досвід роботи у зонах конфліктів з 2003 року, очолював офіс Міжнародного Комітету Червоного Хреста у Лівії, Іраку, Пакистані в період ескалації військових конфліктів.