Презентація навчального курсу «Бізнес і права людини» для студентів-правників

ІІ Харківськиий міжнародний юридичний форум став стартом відразу декількох нових ініціатив. Серед них – розроблений за участі міжнародних експертів перший в Україні навчальний курс «Бізнес і права людини» для студентів-правників.

У презентації курсу, яка пройшла 27-го вересня, взяли участь давні друзі нашого Університету – представники партнерського вишу Ліра Якулевічіене, Декан юридичного факультету, Голова Лабораторії з прав людини Університету Миколаса Ромеріса, співзасновниця Мережі відповідального бізнесу Литви, й Довілє Галіуте-Янушоне, доцентка Інституту міжнародного права і права ЄС Університету Миколаса Ромеріса (Литва), експертка від Литви дослідницької мережі FRANET.

У своїх презентаційних лекціях, які стали вступними до курсу,  гості з Литви відразу занурили присутніх до актуального порядку денного проблематики з бізнесу і прав людини. Чому не тільки держава є носієм зобов’язань щодо поваги, дотримання й забезпечення прав людини? Якими є перспективи прийняття юридично обов’язкового, а не рекомендаційного міжнародного договору щодо бізнесу і прав людини? Чому для держав, які прагнуть називатися демократичними, важливо імплементувати позитивні практики у сфері бізнесу й прав людини? Якою є практика Європейського суду з прав людини у справах, які мають пряме відношення до питань бізнесу і прав людини? Як впливає розвиток цифрових технологій на поглиблення концепції зобов’язань бізнесу в сфері прав людини?

Дякуємо нашим друзям за щирий інтерес й високу професійність! Чекаємо знову в Харкові!