Відкриті лекції доктора юридичних наук, практикуючого адвоката Фабіана Тайхманна (Швейцарія) «Боротьба з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму: сучасні проблеми та міжнародна практика»
(28-29.09.2018)

  

Під час лекцій обговорювалися питання про те, наскільки сьогодні реально для інтелектуальних злочинців обійти існуючи механізми запобігання відмиванню грошей та протидії фінансуванню тероризму. Ефективні методи відмивання коштів та фінансування тероризму були визначені на основі аналізу неофіційних інтерв’ю із ймовірними «білокомірцевими» злочинцями та їхніми радниками, стандартизованих експертних інтерв’ю з окремими спеціалістами із запобігання злочинності та статистичними оглядами 200 фахівців з комплаєнсу. Було з’ясовано, що найбільш зручними інструментами відмивання коштів та фінансування тероризму є операції із золотом, ювелірними виробами, необробленими алмазами, антикваріатом, предметами мистецтва, проекти, пов’язані з нерухомістю, консалтинговими фірмами, злиттями та поглинаннями компаній, банки в Дубаї, депозитні скриньки, приватні валютні операції тощо.

У сучасних наукових дослідженнях головна увага приділяється оцінці обсягу відмитих грошей у певних географічних зонах та вдосконаленню механізмів боротьби із цим явищем, у лекціях, що пропонуються вашій увазі, ми з’ясуємо що дозволяє інтелектуальним та досвідченим злочинцям у сфері відмивання грошей та фінансування тероризму уникати відповідальності. Виявлення недоліків у боротьбі із відмиванням коштів та фінансуванням тероризму має забезпечити фахівців з комплаєнсу та законодавців цінними ідеями та поглибленим розумінням цієї проблеми. 

Курс лекцій д-ра Фабіана Тайхманна прослухало понад 30 студентів та молодих вчених як з Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, так і з інших закладів вищої освіти.