Євгенія Клементьєва

Програмний менеджер Датського інституту з прав людини. Здобула вищу освіту в Університеті міста Роскілле (Данія).

У Датському інституті з прав людини працює з 2007 р. Спеціалізується на процесах реалізації прав людини в національних контекстах країн-партнерів, освіті з прав людини, антидискримінаційних практиках та ін. З 2014 р. очолює відділ з роботи в країнах Східної Європи, Балкан, Кавказа і Центральної Азії. Питаннями прав людини і бізнесу займається з 2013 р. й працює над встановленням діалогу й загальних підходів між представниками приватного сектору, міжнародних фінансових організацій, держаних органів і громадянського суспільства.

В цілому Датський інститут з прав людини є незалежною національною інституцією, що займається питаннями прав людини й створена відповідно до Паризьких принципів ООН. Інститут займається дослідженнями, аналізом, освітою, документацію і реалізацію національних і міжнародних програм. Головним завданням Інституту є просування і розвиток знань про права людини на національному, регіональному та міжнародному рівні, яке ґрунтується на переконанні, що права людини є універсальними, взаємозалежними і взаємопов’язаними (http://www.humanrights.dk). Датський інститут з прав людини – одна з найбільш авторитетних організацій з питань бізнесу і прав людини, напрацювання якої часто лягають в основу ООНівських механізмів.

Викладає курс з прав людини в Датській Поліцейській Академії, проводить курси з прав людини для працівників державних структур, вчителів, спеціалістів із роботи з дітьми, працівників соціального сектору.