Станіслав Шевчук

Член-кореспондент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, суддя Конституційного Суду України. У 1993 р. закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого та аспірантуру цієї академії, де у 1996-1997 рр. працював асистентом кафедри теорії держави та права. У 2000-2003 рр. – директор Центру порівняльного права та його правонаступника – Центру європейського та порівняльного права при Міністерстві юстиції України. Протягом 2004–2009 рр. – професор кафедри публічного права Міжнародного Соломонового університету, з 2009 р. – професор кафедри загальнотеоретичних та державно-правових наук Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Проводив наукові дослідження та стажування в Університеті Дюка (США), Університеті Чикаго (США), Університеті Бірмінгему (Сполучене Королівство), Університеті Лювену (Бельгія) з питань порівняльного конституційного права, міжнародного та європейського права, прав людини та філософії права. Стажувався з питань європейської інтеграції та прав людини у департаменті Лорда-Канцлера та офісі представника Сполученого Королівства у Європейському суді з прав людини.

Протягом 2009 р. та з 2012 р. – суддя Європейського суду з прав людини ad hoc від України. Засновник Асоціації правників України, член Української асоціації міжнародного права.

Напрями наукових досліджень: теорія делегування державних повноважень, аналіз ролі суду в процесі формування права у світовій та українській практиці, нормативність актів судової влади, теорія судового прецеденту, проблеми конституційної юрисдикції, європейське право з прав людини, порівняльно-правові дослідження, розробка методології адаптації законодавства України до права ЄС.

Автор понад 120 наукових публікацій з питань теорії держави і права, конституційного права, прав людини, серед яких 12 монографій (6 одноособові).