Раймундас Калєснікас

Проф., д-р  Раймундас Калеснікас – професор міжнародного права та права ЄС юридичного факультету Університету Казиміраса Симонавічюса (м. Вільнюс, Литва); Директор Національної антикорупційної асоціації (NACA) у Литві; викладач Інституту публічного адміністрування у Литві (ЛИВАДІС), який очолює тренінги для керівників державних та урядових установ за програмою навчання керівників «ОЛІМП».

Раймундас Калеснікас – доктор юридичних наук  (2002), має вищу освіту у сфері права та у сфері  безпеки за спеціальністю «Менеджмент безпеки» (бакалавр, магістр), яку отримав в Юридичному Університеті Литви (1997) та освіту у сфері міжнародного права прав людини  (L.L.M, Інститут конституційної та правової політик, м. Будапешт, Угорщина, 2001).

Д-р Раймундас Калеснікас має більш ніж 20-річний досвід роботи у якості науковця, дослідника та викладача, з яких понад 13 років пов’язані з експертною діяльністю у питаннях безпеки та боротьби з корупцією.  У минулому він працював завідувачем кафедри поліцейського права та безпеки Юридичного університету Литви (2003-2006), деканом факультету права та безпеки Міжнародного університет права та бізнесу (2008-2013), радником міністра внутрішніх справ Литви з питань проведення реформи поліції та сектору безпеки МВС Литовської Республіки (2006-2008),  міжнародним експертом у Європейському поліцейському коледжі – CEPOL (2008-2012); міжнародним експертом з питань реформування поліції та кримінального судочинства у складі місії ЄС з верховенства права у Косові (2014). Останні три роки він займав посаду менеджера  проектів та начальника відділу з питань реформи органів внутрішніх справ та сектору безпеки Центра ОБСЄ у м. Бішкек (Киргизстан, 2014-2016), також працював в якості міжнародного експерта з питань боротьби з корупцією за проектом USAID у Центральній Азії та проекті SaferWorld в Таджикистані (2017).

Д-р Раймундас Калеснікас опублікував понад 50 книжок та наукових робіт, представив результати власних досліджень більш ніж на 60 міжнародних конференціях у Литві та за кордоном, успішно реалізував понад 25 міжнародних проектів з питань антикорупційної політики та практики, реформи поліції та сектору безпеки, захисту прав людини.

В якості експерта з питань боротьби з корупцією  д-р Раймундас Калеснікас тбрав участь у розробці стратегічних документів та програм, проекту закону про лобізм, закону про інформування про факти порушень та ін.

Сьогодні він є провідним експертом з розробки та прийняття міжнародного стандарту ISO 37001 «Система управління антикорупційною діяльністю», на національному рівні автором та провідним викладачем навчального курсу «Управління антикорупційною системою у державному /публічному секторі».