Оксана Нестеренко

К.ю.н., випускник програми Фулбрайт-Кеннан Інститут, Вашингтон, США (2013/2014). Автор та співавтор 61 публікацій, включаючи дослідження “Оцінка виконання антикорупційної стратегії: досягнення та проблеми” /автори Марчук А., Нестеренко О./ (2017), науково-практичне видання “Викривачі” (2016), монографію “Інформація в Україні: право на доступ” (2012), науково-практичне видання “Право на доступ до інформації: теорія та практика” (2009), Науково-практичного коментаря до Закону України “Про доступ до публічної інформації” (2012).

Оксана є фахівцем у сфері антикорупційної політики, конституційного права, зокрема, свободи висловлювання та масової інформації, права на доступ до публічної інформації, захисту персональних даних, відкритого врядування, захист викривальників (whistleblowers) та ін.

Оксана Нестеренко є співавтором законопроекту “Про захист викривачів”, а також була учасником робочої групи щодо розробки Законів України “Про доступ до публічної інформації” та “Про інформацію” (нової редакції), виступає експертом численних проектів, спрямованих на підвищення прозорості української влади і свободи засобів масової інформації, верховенства права та демократичного розвитку України.

Останні 12 років Оксана Нестеренко викладала у провідних правничих школах такі дисципліна, як конституційне право України, конституційна юрисдикція, право на доступ до інформації, правові та інституційні механізми протидії корупції та ін.

Сьогодні пані Нестеренко очолює Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції в Україні Національного університету «Києво-Могилянська академія». Оксана входить до консультативної ради Інституту Кеннана Української Асоціації випускників Кеннана, а також є експертом антикорупційної групи  Реанімаційного пакету реформ.