Надія Стефанів

Надія Стефанів – суддя Апеляційного суду Івано-Франківської області. Стала одним із переможців конкурсу щодо формування нового складу Верховного Суду і має увійти до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.

Пані Надія має великий досвід викладацької та методологічної роботи у Національній школі суддів України; є викладачем-тренером з питань застосування кримінального та кримінального процесуального законодавства, співавтором та розробником навчальних курсів для суддів “Докази і доказування у кримінальному процесі”, “Антикорупційне законодавство”, “Написання судових рішень у кримінальному та цивільному судочинстві”, “Особливості розгляду справ, пов’язаних з домашнім насильством”, “Протидія дискримінації”,  співавтором  навчально-методичного посібника щодо написання судових рішень, який виданий у 2016 році за підтримки ОБСЄ.

Суддя Стефанів є учасницею різноманітних міжнародних навчальних курсів та програм, серед яких: Міжнародний навчальний курс “Верховенство права, демократія та права людини” (Нідерланди), 5-й Міжнародний Вищий курс із захисту прав людини, організований Гельсінським Фондом по правах людини (Польща), навчальна програма для викладачів “Доступ жінок до правосуддя” (Грузія).

У вересні 2014 року Національна Асоціація жінок-суддів США обрала суддю Стефанів міжнародним стипендіатом (стипендія Роберта М. Кауфмана) для участі у 36-й Щорічній Конференції Національної Асоціації жінок-суддів. 15-19 жовтня 2014 року пані Стефанів брала участь як міжнародний суддя у роботі Конференції, що проходила в м. у Сан-Дієго (США). Суддя Стефанів є членом Міжнародної Асоціації жінок-суддів; в травні 2016 року брала участь у 25-й ювілейній Міжнародній Конференції у Вашингтоні, де представляла делегацію жінок-суддів України.

На Форумі суддя Стефанів представлятиме доповідь, присвячену процесуальним гарантіям дотримання права на справедливий суд при перегляді судового рішення за виключними обставинами у кримінальному провадженні.
 
Анотація

Процесуальні гарантії дотримання права на справедливий суд при перегляді судового рішення за виключними обставинами у кримінальному провадженні

Зміни до процесуального законодавства України актуалізують питання щодо правил формування складу суду для розгляду заяв про перегляд судових рішень за виключними обставинами в місцевих та апеляційних судах. Належне їх вирішення є важливою гарантією дотримання права особи на справедливий суд.

У доповіді також будуть розглянуті питання, пов’язані із визначенням строків подачі заяв про перегляд та процесуальними наслідками їх пропуску. Серед головних акцентів – забезпечення доступу до суду на цій стадії кримінального провадження

Окрему увагу планується приділити огляду особливостей та підстав перегляду судових рішень відповідно до Прикінцевих і перехідних положень змін до КПК України, а також значимості правової підстави для перегляду судового рішення Великою Палатою Верховного Суду як процесуальної гарантії дотримання права на справедливий суд.