Марія Ясеновська

Президент Харківської обласної фундації «Громадська Альтернатива». Має більш аніж 17 років досвіду роботи у громадському секторі України. Випускниця Другого міжнародного вищого курсу із захисту прав людини, організованого Гельсінкським фондом прав людини (Варшава, Польща), Міжнародної тренінгової програми з прав людини, організованої Equitas (Монреаль, Канада), освітніх програм Ради Європи та інших.

Марія має великий досвід тренерської роботи у галузі викладання прав людини для різних цільових груп, включно із поліцією, суддями, вчителями, соціальними працівниками, а також молоддю й громадськими активістами. З 2015 року вона є тренером Молодіжного Директорату Ради Європи.

Пані Марія виступає експертом з проведення моніторингів дотримання прав людини і прав дитини, зокрема громадських судових моніторингів, до яких належить  організація моніторингу Болотної справи у Москві, відстеження питань гендерної рівності у рішеннях українських судів та інші. Марія є визнаним експертом-аналітиком і експертом з прав людини в різних програмах громадських організацій в Україні та на міжнародному рівні. Має ґрунтовний досвід практичної правозахисної діяльності та адвокації у сфері прав людини, зокрема у рамках Комітету міжнародного контролю за дотриманням прав людини в Республіці Білорусь. Зараз Марія Ясеновська входить до складу Координаційної Ради Коаліції проти дискримінації в Україні, Секретаріату Коаліції «Права дитини в Україні» та Секретаріату Коаліції «Ініціативна група з прав людини в Криму».