Марія Тарас

Виконавчий директор Центру верховенства права Українського католицького університету (Львів, Україна). Навчалася у Львівському національному університеті імені Івана Франка, а також у Вільнюському університеті (Литва).

В Центрі верховенства права УКУ працює з 2015 року. Проект із бізнесу та прав людини координує з 2016 року. У співпраці з основними стейкхолдерами, зокрема НУО, органами державної влади та бізнес-асоціаціями, проект спрямований на вирішення проблеми недостатнього рівня підготовки фахівців у сфері бізнесу та прав людини за допомогою вивчення, обговорення та дослідження актуальних викликів і проблем, кращих практик захисту прав людини в бізнес-середовищі, а також його ролі у забезпеченні прозорості та сталого розвитку в суспільстві.

Центр верховенства права Українського католицького університету – це науковий підрозділ Школи права УКУ, метою якого є освітня та дослідницька діяльність у сфері права і прав людини. Налагоджуючи співробітництво з вітчизняними і закордонними навчальними закладами та науковими установами, правозахисними організаціями й іншими інститутами громадянського суспільства, органами державної влади та місцевого самоврядування, Центр має на меті створити майданчик для діалогу і співробітництва з питань верховенства права та прав людини. Завданнями Центру верховенства права є: розробка та впровадження спеціальних навчальних програм та курсів із метою підготовки і професійного розвитку фахівців у сфері права та прав людини; організація і проведення наукових досліджень та освітніх заходів із метою поширення теоретичних і практичних знань з актуальних питань права, утвердження верховенства права та захисту прав людини; імплементація проектів зі забезпечення верховенства права та захисту прав людини.

Викладає на Магістерській програмі УКУ з прав людини, а також Бакалаврській програмі УКУ «Етика-Політика-Економіка».