Б’ярн Мелкевік

Почесний професор університету Лаваля (Квебек). Професор Мелкевік здобув популярність як видатний фахівець в галузі філософії і теорії права, юридичної методології, порівняльного правознавства та юридичної аргументації. Він є автором більше ніж двохсот робіт, виданих французькою, іспанською та російською мовами.

Б. Мелкевік отримав звання кандидата юридичних наук в Університеті Осло (Норвегія) й доктора юридичних наук в Університеті права, соціологічних і економічних наук (Париж, Франція). Читає курси лекцій: «Філософія права», «Юридична логіка і аргументація», «Юридична епістемологія» та ін.

Тільки за останні 5 років професор Мелкевік був запрошеним професором в Університеті Тулона (2010), Університеті Боготи (2011), Університеті Монпельє (2013), Університеті Тулузи (2015), Університеті Ліона (2015).

Б. Мелкевік  (з 2005 р.) – головний редактор книжкової колекції «Inter-Sophia» у видавництві Університету Лаваля, (Квебек); з 2000 р. – співредактор редактор книжкової колекції DIKÉ.

Низка статей професора Мелкевіка вийшла у перекладі українською:

Поняття права та сучасна філософська рефлексія // Філософія права і загальна теорія права № 2/2012. – С. 73-83.

Постмодернізм, право та «прощання з розумом». Критика постмодерної правової концепції // Філософія права і загальна теорія права № 2/2013. – С. 215-228.

Поезія як стійкість: викриття тиші й байдужості (толерантність до несправедливості як загроза демократії і правам людини) // Філософія права і загальна теорія права № 1–2/2014. – С. 429-441.

Професор Мелкевік виступає у перший день Форуму з відкритою лекцією «Глобалізація і право: виклики сучасності».