ПАНЕЛЬНА ДИСКУСІЯ

Міжнародне гуманітарне право: глобальні та регіональні виклики

 

 

Першу сесію першої панелі: «Міжнародне гуманітарне право: глобальні та регіональні виклики» відкрив заступник Міністра юстиції України Сергій Петухов. Він щиро подякував ректору за успішну організацію І Харківського міжнародного юридичного Форуму і запросив до слова доктора права, почесного президента Міжнародного Товариства Військового Права та Права Війни, члена Консультативної Ради Амстердамського Центру Міжнародного Права, Доповідача Комітету з ядерної зброї, нерозповсюдження та сучасного міжнародного права Асоціації міжнародного права Дітера Флека.

Під час першого засідання також в якості ключового спікера виступив професор міжнародного права Женевського Університету (Швейцарія) та доцент у Квебекському Університеті в Монреалі (Канада) Марко Сассолі.

Модератори

Сергій Петухов, заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції, Голова Міжвідомчої комісії з імплементації в Україні міжнародного гуманітарного права у 2015-2017 роках
Олена Зеркаль, заступник Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції, представник України в Міжнародному Суді ООН
Оксана Сенаторовак.ю.н., доцент кафедри міжнародного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Ключові спікери

Марко Сассолі – професор міжнародного права Женевського Університету, Швейцарія, та доцент у Квебекському Університеті в Монреалі, Канада. У 1985-1997 роках працював у штаб-квартирі Міжнародного комітету Червоного Хреста, був керівником делегації МКЧХ в Йорданії та Сирії, займав посаду виконавчого секретаря Міжнародного Суду та реєстратора при Верховному Суді Швейцарії. Співавтор найвідоміших видань з міжнародного гуманітарного права: How Does Law Protect in War? 3rd ed.(Geneva, ICRC, 2011)  та The 1949 Geneva Conventions, A Commentary (Oxford, OUP, 2015). 

Дітер Флек, доктор права, почесний президент Міжнародного Товариства Військового Права та Права Війни; член Консультативної Ради Амстердамського Центру Міжнародного Права; Доповідач Комітету з ядерної зброї, нерозповсюдження та сучасного міжнародного права Асоціації міжнародного права. Автор всесвітньо відомого підручника The Handbook of International Humanitarian Law, Third Edition (Oxford University Press, 2013) та співредактор The Handbook of the International Law of Military Operations, Third Edition (Oxford University Press, 2015).


Венсан-Жоель Пру – професор Факультету права Національного Університету Сингапуру, до цього працював Спеціальним помічником Голови Міжнародного Суду (ICJ) в Гаазі, Директор з досліджень Гаазької академії міжнародного права. Автор монографій Transnational Terrorism and State Accountability: A New Theory of Prevention (Hart Publishing 2012), нагородженої Myres McDougal Prize у 2014 р. та Institutionalizing State Responsibility: Global Security and UN Organs (Oxford University Press 2016).

 

Ніколя Фльорі – заступник голови делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні; працював в МКЧХ з 2001 року в наступних регіонах: Узбекистан, Нагорний Карабах, Російська Федерація та Сомалі.

Брюно Ускіне – незалежний експерт з гуманітарних питань, заступник голови Московської делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста у 2014-2015 роках; працює у зонах конфліктів з 2003 року, очолював офіси МКЧХ у Лівії, Іраку, Пакистані в період ескалації військових конфліктів. 

Юстінас Жилінскас – доктор права, професор Інституту міжнародного права та права ЄС, керівник лабораторії з прав людини Університету Миколаса Ромеріса, Литва, член Міжнародної Гуманітарної Комісії зі встановлення фактів


Ольга Буткевич – доктор юридичних наук, професор кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Андрій Козік, к.ю.н., Генеральний секретар Асоціації міжнародного права та арбітражу Білорусі, BILA Association, член Ради Директорів Міжнародного товариства військового права та права війни, член робочої групи з розробки Талліннського посібника 2.0., викладач дисциплін міжнародно-правового циклу та ІТ-права в університетах Східної Європи та Центральної Азії.

Сінді Віттке, PhD, керівник дослідницької групи “Заморожені та незаморожені конфлікти» в Інституті наукових досліджень Східної та Південно-Східної Європи імені Лейбніца, Німеччина.