Круглий стіл

Захист прав людини внутрішньо переміщених осіб

 


Модератор

  Ганна Христова, кандидат юридичних наук, доцент, керівник Проекту Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб»

Ключові спікери

  Костас Параскева, експерт Центру з адвокації стандартів Ради Європи і лектор публічного права в Кіпрському університеті, а також адвокат і член Комітету Ради Європи з питань запобігання катуванням (КЗК).

 

У заході також взяли участь представники держаних інституцій, відповідальних за реалізацію політики у сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб, визнані національні експерти, правозахнисники.

Питання що обговорювалися

  1. Захист внутрішньо переміщених осіб відповідно до Європейської конвенції з прав людини та інших стандартів Ради Європи.
  2. Проблема дискримінації як бар’єр до реалізації прав людини ВПО.
  3. Механізми захисту прав внутрішньо переміщених осіб в Україні: шляхи вдосконалення.
  4. Досвід і уроки інших країн – членів Ради Європи, які стикалися з проблемою необхідності забезпечення прав ВПО (території, що входили до Югославії, регіон Косово, Кіпр тощо).

Контекст

На круглому столі відбулася презентація першого в Європі видання, яке представляє собою систематизований огляд європейських стандартів захисту внутрішньо переміщених осіб.

Захід відбувся за підтримки Проекту Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні», який реалізується в межах Плану дій Ради Європи для України 2015–2017. Однією з цілей Проекту є сприяння удосконаленню нормативно-правової бази України у сфері захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб (ВПО) відповідно до європейських та інших міжнародних стандартів. Проект спрямований на зміцнення потенціалу відповідних зацікавлених сторін у цій галузі, а також підвищення обізнаності про становище ВПО, зокрема, про їх права та перешкоди, з якими вони стикаються при реалізації своїх прав на практиці. Проект також сприяє розвитку ініціатив та формуванню політики щодо інтеграції ВПО на місцевому і регіональному рівнях. Більш детальну інформацію про Проект можна знайти на його веб-сторінці: http://www.coe.int/uk/web/kyiv/idps.